Instalacja okablowania elektrycznego

Instalacja okablowania elektrycznego to prawdziwy kompleks prac, składający się z całej listy etapów.

Najtrudniej przeprowadzić go w już wyremontowanym mieszkaniu, łatwiej – w nowym budynku z surowym wykończeniem lub nawet bez niego. Praca z okablowaniem jest podzielona na kilka zadań:

  • wymiana starego okablowania elektrycznego w domu, mieszkaniu lub biurze;
  • montaż instalacji elektrycznej w nowo budowanej obudowie.

W zależności od zadania plan pracy jest różny.

Wymiana starego okablowania jest wymagana, jeśli okablowanie nie „wytrzymuje” już napięcia, nie zmieniło się od ponad 30 lat lub zostało przerwane podczas niektórych prac. Aby uniknąć zwarć, a tym samym ryzyka pożaru, konieczna jest wymiana części starego okablowania lub całego okablowania w domu.

Wymiana okablowania elektrycznego

Główne powody, dla których musisz rozpocząć pracę:

  1. Wzrost obciążenia. Jeśli 25 lat temu jedno gniazdo miało moc 1 kW, to wraz ze wzrostem liczby urządzeń elektrycznych liczba ta wzrosła do 10 kW. Życie w nowoczesnym mieszkaniu wiąże się z korzystaniem z kuchenki mikrofalowej, odkurzacza, telewizora, dekodera, klimatyzatora, kuchenki elektrycznej, lodówki, pralki. Czasami wszystko działa w tym samym czasie. W efekcie stare okablowanie, nie zaprojektowane na takie napięcie, po prostu nie wytrzymuje: wybija „wtyczki”, zadziała bezpiecznik lub samo urządzenie, w którym zainstalowana jest ochrona, zostaje wyłączone.
  2. Zniszczenie lub uszkodzenie izolacji przewodów. Jak pokazuje praktyka, rzeczywista żywotność drutów aluminiowych, z których składa się okablowanie elektryczne w starych domach, wynosi około 25 lat. Taki drut aluminiowy przez długi czas nie wytrzymuje dużych obciążeń. Nowoczesne nowe budynki mają już przewody miedziane, które są bardziej niezawodne.

Warto jak najszybciej zlecić wykonanie instalacji elektrycznej, aby nie ryzykować. Przegrzanie okablowania może spowodować zwarcie, aw rezultacie pożar w domu.

Praca z okablowaniem elektrycznym składa się najczęściej z następujących punktów:

  • Opracowanie gotowego lub przygotowanie planu okablowania;
  • Układ otworów rowkowych na druty;
  • Układ wnęk na gniazda i przełączniki;
  • Ołowiany drut do oświetlenia;
  • Podłączenie przewodów elektrycznych.
  • W razie potrzeby zmieniane są urządzenia do pomiaru zużycia energii elektrycznej.

Instalacja instalacji elektrycznej w nowym domu

Instalacja nowego okablowania elektrycznego w domu lub mieszkaniu nie wymaga mniej pracy. Dlatego układ gniazd, przełączników i wnęk na oprawy oświetleniowe należy przygotować wcześniej. To samo dotyczy obliczania kosztu potencjalnego stresu. Ważne jest, aby natychmiast kupić wysokiej jakości materiały eksploatacyjne, a także rozważyć możliwy dostęp w celu wymiany i naprawy okablowania, jeśli to konieczne. Zadanie będzie łatwiejsze i szybsze, jeśli instalacja okablowania elektrycznego zostanie przeprowadzona na etapie zgrubnego wykończenia. W przypadku budowy nowego domu zadbaj o wcześniejsze zaplanowanie i znalezienie ekipy elektryków. Jeszcze lepiej, zamów naprawę pod klucz w naszej firmie!

Główne etapy instalacji elektrycznej

Instalacje elektryczne dowolnej złożoności

Dlaczego zamawiać u nas?

Cena

Bezpłatna wizyta na stronie w celu oceny.
Przystępne ceny.
Elastyczny system rabatów.

Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje zadanie, ustalić warunki i ceny usług.