Ozonowanie to priorytet dla przedszkoli, żłobków i szkół

Ozon jest naturalnym środkiem dezynfekującym. W 100% usuwa nieprzyjemne zapachy, bakterie, wirusy, pleśnie, roztocza, alergeny, a co najważniejsze jest bezpieczny dla ludzi (przy właściwym stosowaniu).

Ozonowanie pomieszczeń jest lepszą alternatywą dla chlorowania , chemicznej dezynfekcji oraz stosowania pary wodnej, promieniowania UV, gotowania we wrzątku i innych sposobów, dlatego uznawany jest za technologię przyszłości.

Jak działa ozon?
W 100% usuwa nieprzyjemne zapachy, bakterie, wirusy, pleśnie, roztocza, alergeny

Zatłoczone miejsca są sprzyjającym środowiskiem do rozmnażania się patogennych bakterii, grzybów, wirusów i różnych insektów. Standardowe metody zapobiegania nie zawsze dają pożądany efekt. W szczycie sezonowych zaostrzeń grypy i chorób wirusowych, jelitowych, wiele szkół i przedszkoli jest zmuszonych do wprowadzenia kwarantanny. Z tego powodu pożądane jest oczyszczanie powietrza w szkołach, przedszkolach, żłobkach. Jeśli jedno dziecko zachoruje, to najczęściej cała klasa lub grupa jest chora. Aby tego uniknąć, dezynfekcja pomieszczeń powinna być obowiązkowa i stosowana regularnie. Dzięki zastosowaniu ozonatorów powietrza, nie ma problemów z epidemiami.

W porównaniu z klasycznymi metodami dezynfekcji przewidzianymi w szkołach i przedszkolach ozonowanie ma kilka zalet.

Na przykład zwykłe chlorowanie stosowane w szkołach nie jest w stanie usunąć zarodników pleśni i niektórych bakterii. Szkodliwe lotne związki są w powietrzu, natomiast chlor nie może sobie z nimi poradzić. Nieprzyjemny zapach po zastosowaniu chloru utrzymuje się przez długi czas i  przebywanie w takim pomieszczeniu nie jest komfortowe i przyjazne dla zdrowia.

Jak działa ozonowanie?

Reagując z powietrzem, ozon działa jak silny utleniacz, działając jednocześnie jako gaz na całą florę w pomieszczeniu. Po ozonowaniu giną wszystkie bakterie, grzyby pleśniowe, alergeny, wirusy, gryzonie i szkodniki.

 • Nie istnieją formy mikroorganizmów, które byłyby odporne na ozon, ponieważ cała przestrzeń w pomieszczeniu, gdzie zachodzi rozpad ozonu, podlega pełnej dezynfekcji.
 • Zdolność ozonu do niszczenia drobnoustrojów jest 300 razy wyższa niż innych substancji dostępnych na rynku.
 • Niszczenie wirusów, bakterii i zarazków trwa kilka sekund.
 • Ozon nie zagłusza, ale naprawdę eliminuje wszystkie nieprzyjemne zapachy.
 • Ozon nie ma nieprzyjemnego ani smaku ani zapachu.
 • Ozon w procesie rozpadu sterylizuje wszystkie powierzchnie.
 • Ozon jako gaz bez problemu przenika w głąb różnych materiałów, struktur i dezynfekuje je od środka.
 • Ozon szybko przekształca się w tlen.
 • Jest automatycznie generowany przez urządzenie z powietrza, więc nie ma żadnych problemów z jego przechowywaniem, składowaniem, z zabezpieczeniem przed dziećmi.
 • Usuwa wszelkie alergeny z powietrza, skutecznie likwiduje roztocza kurzu domowego, pyłki traw i drzew, różne pasożyty itp.
 • Po remoncie całkowicie likwiduje chemiczne związki, opary i zapachy, które uwalniają się z farb, klejów, lakierów, mebli, wykładzin itp.

Ozonowanie powietrza jest również ważne z tego powodu, że dzieci biegają po korytarzach i salach, w wyniku czego unosi się kurz, który wszyscy wdychają. Czyszczenie na mokro nie jest w stanie wyeliminować wszystkich patogenów znajdujących się w tym środowisku, natomiast ozonowanie całkowicie rozwiązuje ten problem.

Można dalej wymieniać różne problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci, ale wszystkie mogą zostać jednocześnie rozwiązane przy pomocy jednego ozonowania.

Zalecamy uzyskanie porady od naszych specjalistów, jak można skutecznie zadbać o zdrowie naszych dzieci i bliskich.

Cechy które wyróżniają ozonowanie od innych metod dezynfekcji

Skuteczność działania ozonu na bakterie i wirusy

Jak działamy?

OZON – brak ograniczeń