Ozonowanie to bezpieczeństwo Twoje i dzieci

Troska o czystość w miejscach, w których przebywają dzieci powinna być zachowana na najwyższym poziomie. Miejsca takie jak szkoły, przedszkola i żłobki cechują się dużą różnorodnością, dlatego dzieci są narażone na wiele zagrożeń ze strony bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, alergenów lub insektów.

W okresie dziecięcym, układ odpornościowy nie jest jeszcze na tyle rozwinięty by  samodzielnie walczyć z bakteriami, które znajdują się w środowisku. Z tego też powodu, każda taka placówka powinna się poddać skutecznemu i bezpiecznemu zabiegowi  biodezynfekcji, jakim jest ozonowanie.

Jest to metoda ekologiczna

Jest to metoda ekologiczna, nieszkodliwa dla zdrowia ludzi i zwierząt. Nie ma przeciwwskazań, aby skorzystały z niej osoby cierpiące na alergię i dzieci.  Przebywanie w pomieszczeniach, w których panują sterylne warunki pod względem mikrobiologicznym, są istotne dla wszystkich, którzy chcą poprawić swój komfort życia i zadbać o zdrowie.

Jakie korzyści wiążą się z przeprowadzeniem zabiegu ozonowania?

  • Pozwala zapobiec epidemii chorób wśród dzieci – jest to szczególnie ważne w okresie zwiększonej zachorowalności  oraz zagrożenia ze strony bakterii, wirusów, pasożytów  takich jak grypa, odra, szkarlatyna, paciorkowiec, świerzb, wszy i czerwonka (dyzenteria).
  • Chroni alergików przed oddziaływaniem alergenów, łagodząc objawy uczulenia, takie jak alergiczny nieżyt nosa (odczuwanie zatkanego nosa, świąd, kichanie i wyciek wodnistej wydzieliny), astma alergiczna (przewlekły stan zapalny oskrzeli ,napadowa duszność, kaszel, świszczący oddech i zwiększone wydzielanie śluzu), atopowe zapalenie skóry (świąd, suchość i pogrubienie naskórka) , alergiczne zapalenie spojówek (świąd, łzawienie i przekrwienie spojówek).
  • Ozon nie wykazuje szkodliwego działania na zdrowie, dlatego nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo najmłodszych. W budynku, w którym przeprowadzono ozonowanie, pozostaje przyjemny zapach, co jest kolejną jego zaletą.
  • Podnosi prestiż placówki wśród rodziców – po każdym zabiegu wystawiamy dedykowany certyfikat zaświadczający o stosowaniu tej ekologicznej metody oraz wspieramy ciało pedagogiczne ekspercką wiedzą.

Jakie są właściwości ozonu i dlaczego ozonowanie jest najbardziej skuteczną metodą dezynfekcji?

Z chemicznego punktu widzenia ozon (O3)  to gaz, który zawiera o jedną więcej cząsteczkę tlenu od tego, którym oddychamy. Podczas działania ozonu zostaje uwolniony dodatkowy atom z cząsteczki, który wiąże się z materiałem, na który działa gaz. W efekcie powstaje czysta, stabilna cząsteczka tlenu. Co ważne, ozon jest najsilniej działającym utleniaczem. Ten dodatkowy atom, utlenia się błyskawicznie z każdym składnikiem, który napotka na swojej drodze – po prostu go niszczy. Aby zrozumieć właściwości ozonu warto mieć na uwadze, że działa on aż 50 razy szybciej i 3000 razy skuteczniej niż chlor. 

Działa jednocześnie, dezynfekując wszystko co znajdzie w powietrzu, na różnych powierzchniach (podłoga, ściany, sufit, okna, glazura, fugi, meble, papier) a także wnika jako gaz we wszystkie miękkie materiały jak dywany, wykładziny, materace, poduszki, kołdry, pluszowe zabawki.  Po przeprowadzeniu ozonowania wystarczy przewietrzyć pomieszczenia, ozon nie zostawia chemicznego zapachu jak większość środków czystości a wręcz na odwrót – chyba każdy z nas kojarzy charakterystyczny, świeży zapach, który unosi się w powietrzu po burzy. 

Zapewniamy profesjonalną opiekę

Usługi oferowane przez naszą firmę przede wszystkim są kompleksowe i polegają na bezpiecznej likwidacji bakterii, pleśni, roztoczy, zarodników grzybów, wirusów, alergenów, pasożytów, trujących związków chemicznych i nieprzyjemnych zapachów z otoczenia.  Ozonowanie przedszkola, żłobka, szkoły może to być usługą jednorazową albo cykliczną. Decydując się na powierzenie nam stałej obsługi nad swoja placówką, pierwsze ozonowanie otrzymają Państwo na preferencyjnych warunkach.

Oprócz dezynfekcji  metodą ozonowania, warto również zapytać o program ochrony przed zagrożeniami  biologicznymi jak m.in. wirusy, bakterie, pasożyty świerzbu, wszawicy, owsicy,  pleśnie, roztocza kurzu domowego, raz zagrożeniami chemicznymi, które uwalniane są z mebli, farb, wykładzin, środków czystości itp. Każda placówka przystępująca do programu objęta jest stałą opieką przed zagrożeniami biologicznymi i chemicznymi.  Efektem jest zauważalny spadek zachorowalności i infekcji u podopiecznych oraz zapobiegnięcie rozwojowi epidemii.

Posiadamy nowoczesne maszyny do ozonowania, jesteśmy w stanie obsłużyć wiele zleceń w krótkim czasie.

USŁUGA DOSTĘPNA JEST CAŁODOBOWO

ZADZWOŃ I ZAMÓW USŁUGĘ: 733 330 594

Skuteczność działania ozonu na bakterie i wirusy

Jak działamy?

Cechy które wyróżniają ozonowanie od innych metod dezynfekcji

OZON – brak ograniczeń